Prečo by si si mal vybrať repasované herné PC?

30. 10. 2019 10:47

Si vášnivý hráč, ale tvoje PC už nestíha? Zastrelili ťa a ty si to všimneš až o dobrých pár sekúnd neskôr? Nadišiel čas na výmenu, ale otáľaš, „však to ešte vydrží“. Zrejme chceš ušetriť veľké náklady a s výmenou súvisiacu prácnu robotu.

Veď počítač, ktorý spĺňa všetky systémové požiadavky súčasných hier by stál kopec peňazí. Už ťa možno aj napadlo, čo tak si ho dať dokopy svojpomocne, ale ani to by nevyšlo lacnejšie a vyžaduje si to aj odborné znalosti, ktoré možno nemáš. Existuje vôbec riešenie tohto problému? Odpoveď znie: áno a my ti aj prezradíme aké.

Pozrime sa však najprv, čo budeš vlastne potrebovať k dobrému hernému počítaču!
 

Prečo by si si mal vybrať repasované herné PC?


1. Procesor (CPU)

Už aj jeho názov napovedá, že je to niečo dôležité. Nie je ďaleko od pravdy tvrdenie, že je dušou zariadenia. Je to komponent, ktorý odvádza väčšinu práce, keď ty spúšťaš hru alebo inú aplikáciu. Darmo budeš mať najlepšie príslušenstvo, ak nemáš dobrý procesor. Výsledok ťa asi nenadchne a dovoľujem si tvrdiť, že pojem sklamanie je bližšie k tomu, čo budeš cítiť.

Takže CPU, aby sme sa dostali aj k jadru veci. Intel a AMD, už si o nich asi počul, dvaja najväčší a najviac známi výrobcovia procesorov. A to nie je náhoda. Tieto firmy majú tie procesory, ktoré nás najviac zaujímajú, ak sa jedná o hráčske PC, a to: Intel Core i5, i7, i9 alebo AMD Ryzen. Moderné strelne a dobrodružné príbehy sa už bez nich nezaobídu. Práve preto nájdeš tieto procesory aj v našich repasovaných herných počítačoch a herných notebookoch.

herné počítače

2. Grafická karta dnešnej doby

Tvoje najobľúbenejšie hry majú už tak vypracovanú grafiku, že aj samotní výrobcovia majú čo robiť, aby svoj vývoj prispôsobili požiadavkám trendu. Pretože čím vypracovanejšia grafika, tým vyššie hardvérové požiadavky. Ak nechceš na svojom PC hrať len Pac-Manna, tak radšej nešetri na grafickej karte

nVidia je silná aj v tejto oblasti, popri nej ešte grafické karty AMD predstavujú tú kvalitu, ktorá zabezpečí nadštandardný výsledok. Veľmi dôležité je ešte vedieť, ktorá grafická karta je kompatibilná s ostatnými komponentmi v počítači. Nemusíš však preštudovať množstvo suchých článkov, aby si sa dopracoval k výsledku. Ak sa spoľahneš na odborníkov, pretože oni vedia presne, čo s čím majú spárovať, tebe zostane už len dobre zaslúžená zábava.

lenovo_ideacentre_510

3. SSD disk, čo iné? 

Hry aj operačný systém zaberajú dosť veľa miesta, to každý vie. To platí najmä v prípade, že si veľkým hráčom na viacerých frontoch. A to nerátajme, čo všetko si vyskúšal a nazbieral za posledné roky.

Aby si si bol istý, že sa všetko zmestí, budeš potrebovať dobré SSD, ktoré nielen zaistí dostatok miesta pre všetko, ale urýchli všetky procesy, t. j. načítanie bude oveľa rýchlejšie než si zvyknutý u tradičného pevného disku (HDD).


4. RAM-u nikdy nestačí

Ďalší komponent, ktorého nikdy nie je dosť, takže treba rozmýšľať dopredu. V súčasnosti na vstupnú úroveň postačí 8 GB modulu DDR3, ale urobíš lepšie, ak ho zdvojnásobíš. Tým spravíš krôčik k tomu, aby si mohol aspoň ako-tak držať krok s rýchlym napredovaním techniky. V našom e-shope máš možnosť si sám navoliť komponenty, aby si si mohol PC alebo notebook vylepšiť, aj RAM. Môžeš tak učiniť v konfigurátore na strane produktu.


5. Rozšíriteľnosť

Pri herných PC a notebookoch treba venovať pozornosť aj rozšíriteľnosti. Veď ako sa spomenulo už vyššie, rozvoj napreduje, akoby mal sedemmíľové čižmy. Za nejaký čas možno budeš potrebovať pridať SSD alebo HDD alebo niečo iné. Môžem ťa uistiť, že naše počítače vyhovujú aj tomuto kritériu.

Ak sa obávaš, že repasované PC sú ošarpané a vyzerajú ako keby boli predtým na dejisku tvojej obľúbenej hry, nemusíš mať pochybnosti. Prečítaj si radšej náš články o tom, prečo je repasovaný notebook dobrou voľbou, ako si vybrať ten správny repasovaný počítač alebo notebook a prečo ide o zelené riešenie. Skutočnosťou je, že v prípade herných počítačov komponenty sú repasované, ale predávame PC aj v nových skriniach. Takže ak je pre teba dôležitý aj vzhľad, nemusíš sa ho vzdať a takto sa môžeš dostať ku kvalitnému, ale lacnému hernému PC. 

Máme tiež rôzne konfigurácie, aby si každý našiel tú, ktorá mu najviac vyhovuje, v závislosti od hry, ktorá sa mu páči. Ak sa zaujímaš o naše repasované herné PC zostavy alebo herné notebooky, pozri si našu ponuku! V prípade, že potrebuješ poradiť, kľudne nám napíš alebo zavolaj! Náš zákaznícky servis ti rád pomôže!


 

Najlepšia cena/hodnota Najlepšia cena/hodnota Kvalita za rozumnú cenu!
Dvojročná záruka Dvojročná záruka Pre všetky naše repasované produkty
Záruka vrátenia peňazí Záruka vrátenia peňazí Vyskúšaj to na 30 dní!
Doručenie zdarma Doručenie zdarma Do 24 hodín!
Doručenie zdarma

Doručenie zdarma

Dvojročná záruka

Dvojročná záruka

Online splátky

Online splátky

Obľúbené: Monitor k počítaču Ku kamerovým systémom HDMI Monitor Použité laptopy Použíté gamer počítače Kompletné PC stolné PC úplná konfigurácia USB wifi ddr 4gb s webkamerou na splátky Zdroj S dotykovým displayom repasovaný notebook repasovaný počítač dokovacia stanica pre notebook