Použitý alebo repasovaný notebook? 5 dôvodov, prečo to nie je to isté

Napísal: Szilvia, furbify 05. 11. 2019 10:53

V dnešnej dobe je nákup použitej drahšej techniky, akou sú počítače alebo notebooky, už absolútne bežnou záležitosťou. Dnes sa z toho nerobí veľké haló, veď predsa každému sa môže v tej najnevhodnejšej chvíli pokaziť starý počítač. Ak nechceš či nemôžeš investovať veľké peniaze do nového, alebo rozmýšlaš ekologicky, môže byť práve toto dôvodom na kúpu už použitého alebo repasovaného zariadenia.

Na trhu použitých počítačov a notebookov máš veľa možností na výber. Keď máš šťastie, môžeš natrafiť na inzeráty alebo e-shopy špecializované na výkonné repasované počítače. Daj si avšak pozor, lebo len pri druhej možnosti dostaneš aj záruku ku kúpenému tovaru.

repasované hp notebooky

Vieš, aký je rozdiel medzi repasovanými a v inzerátoch sa objavujúcimi použitými počítačmi? Samozrejme, v oboch prípadoch platí, že ich už niekto pred tebou používal. Avšak to neznamená, že pred tým, ako sa ti dostal do rúk, ich aj obnovili alebo aspoň vyčistili. Obnova si totiž vyžaduje určitú odbornosť. Takže nebuď prekvapený, ak si predávajúci použitého PC s tým pred predajom nedá tú námahu.

Pozrime sa na ďalšie rozdiely medzi odborníkom repasovaným a použitým počítačom alebo notebookom.


1. Nie každý notebook je vhodný na repasovanie

Nech už ide o spotrebiteľský kus, herné PC alebo o triedu business class, z každej kategórie si môžeš kúpiť použitý počítač aj notebook.

Repasované budú však len business class počítače alebo notebooky, pretože tieto zariadenia majú dlhšiu životnosť. Kvalita materiálu a precízna montáž zaručujú, že tieto stroje budú spoľahlivo pracovať ešte dlhé roky.

najčastejšie-omyly-o-repasovanych-pocitacoch

Veľkou výhodou je tiež to, že tieto počítače boli používané vo veľkých firmách alebo bankách a nie v domácnostiach. Denne boli ako kancelárske počítače používané iba niekoľko hodín a aj to len 1-2 roky. Sú síce použité, ale nie opotrebované.

Použité business počítače a notebooky firiem Lenovo, HP, Fujitsu alebo Dell sú na trhu použitých produktov populárne, nakoľko ich vyhotovenie je nadčasové. V našej ponuke nájdeš popri repasovaných notebookoch aj stolné počítače, na ktoré sa takisto vzťahuje dvojročná záruka.


2. Použitý notebook so zárukou?

Je naozaj pohodlné kúpiť si notebook od fyzickej osoby, pretože môžeš zjednať cenu. V tomto prípade ti však nikto nedá žiadnu záruku. Ak sa ti pokazí počítač, alebo prestane fungovať monitor, môžeš s ním akurát tak ísť do servisu, čo kúpu v konečnom dôsledku iba predraží.

V našom e-shope furbify poskytujeme dvojročnú záruku na všetky repasované notebooky a repasované počítače, ktorú si dokonca môžeš podľa vlastného uváženia aj predĺžiť.

repasované notebooky s 2 ročnou zárukou

3. Kúpa repasovaného PC alebo notebooku nie je mačka vo vreci

Použitý notebook môže byť v hocijakom stave. Na profesionálne upravenej fotke na internete môže totiž vyzerať nepoškodený. Pri jeho použití však môže prísť studená sprcha, keď zistíš, čo všetko na ňom nefunguje. Môže sa stať, že laptop zakúpený na inzerát bude mať lepkavú alebo špinavú klávesnicu či vnútro PC bude zanesené prachom až tak, že nebude možné vidieť komponenty.

V e-shope, ktorý je špecializovaný na repasované produkty máš možnosť si prečítať aj hodnotenia zákazníkov. Aj týmto spôsobom si môžeš vytvoriť obraz o tom, aké produkty sa im dostávajú do rúk. Stredne veľká až veľká firma si nemôže dovoliť zlé hodnotenia, a preto si dá viac záležať na tom, aby jej zákazníci dostali skutočne kvalitné a spoľahlivé produkty.

Samozrejme, aj na použitých a repasovaných notebookoch môžu byť vidieť známky opotrebovania, napríklad ošúchaný povrch alebo škrabance. Rozdiel je však v tom, že repasovaný produkt má pod povrchom otestované, skontrolované a odborne vyčistené komponenty, ktoré sú na 100 % funkčné. Pri notebooku, ktorý nájdeš cez inzerát to však nemusí platiť. Diagnostika a repas PC si vyžadujú odborníka a odborné znalosti, preto ti hrozí kúpa už celkom opotrebovaného kusu.

Vo viacerých firmách zaoberajúcich sa repasovaním počítače aj prefarbia. Dodajú im tak novú iskru aj z estetického hľadiska a potom vyzerajú ako nové. Repasovaný notebook môže byť vhodný napríklad aj pre študentov, na hranie hier alebo prácu.

HP-EliteBook-745-G3

4. Odborná pomoc, keď ju potrebuješ

V súčasnosti je trh s použitými notebookmi a počítačmi nadmerne zásobovaný. Existujú tisíce produktov, z ktorých si môžeš vybrať. Ak však nemáš dostatočné vedomosti v tomto odbore, môžeš mať obrovskú dilemu.

Na rozdiel od inzerátov, pri e-shopoch môžeš kontaktovať zákaznícky servis, kde ti radi pomôžu pri výbere toho správneho prístroja. Nemusíš sa obávať ani do budúcnosti, pretože zákaznícky servis ti bude v prípade potreby k dispozícii aj po zakúpení.


5. Náhradné diely a servis

Podstatné je aj to, či budeš mať možnosť zaobstarať si náhradné diely. Vždy predsa môže nastať situácia, kedy bude nutná výmena niektorého z nich. Pri business class počítačoch je ich dostupnosť veľmi dobrá, takže v prípade poškodenia sa dajú PC komponenty relatívne rýchlo vymeniť. U nás napríklad nájdeš komponenty typu dokovacia stanica, obal či taška na notebook, grafické karty, SSD disk a ďalšie.

Ak si sa rozhodol….

Ak si sa rozhodol, že si kúpiš repasovaný notebook alebo repasovaný počítač, si u nás vo furbify na správnom mieste. Smelo sa tu rozhliadni! Navyše ťa u nás čaká doprava zadarmo.

V našom e-shope máme pre teba vychytené modely najznámejších značiek, ale máme na predaj aj tie najlepšie akciové a lacné repasované notebooky a počítače, z ktorých si môžeš vybrať. Ponúkame ti aj kompletné PC zostavy s monitorom. Zaujímať ťa určite bude aj náš výpredaj.

Prečítaj si aj naše blogové príspevky o tom, prečo sa rozhodnúť pre repasovaný produkt, alebo návod ako si nájsť to správne zariadenie. V prípade, ak si chceš kúpiť notebook na hry či herný počítač, prečítaj si o výhodách repasovaných herných PC.

Ak potrebuješ s čímkoľvek poradiť, neváhaj sa na nás obrátiť. Radi ti so všetkým pomôžeme.

Kategórie
Odporúčané články
Štítky