Aké gamer PC by som si mal kúpiť?

Napísal: Péter, furbify 13. 10. 2020 14:48

Si vášnivým hráčom, ale tvoj počítač už ťažšie zvláda najnovšie hry? Bolo by pre teba dobré investovať do herného počítača, aby večerný multiplayer bol skutočne o relaxácii, namiesto optimalizácie grafických nastavení.

Vieme, že hráčske PC nie je lacná investícia, pretože práve tie najnovšie hry potrebujú tie najmodernejšie „stroje“. Zrejme ani ty nechceš vyplatiť obrovské sumy, a nemáš rád zbytočné starosti, ktoré súvisia s výmenou.

Ak by si chcel vymeniť svoj starý počítač, mohol by si v zásade vybrať z troch možností: zostavíš si jeden herný počítač pre seba, kúpiš si vopred zostavený hráčsky počítač v IT obchode alebo zariskuješ a kúpiš si použité PC.

Samozrejme, existuje aj riešenie, ktoré môže byť veľmi výhodné pre teba, pomocou ktorého zabiješ dve muchy jednou ranou. Čítaj ďalej a dozvieš, o čom je reč!

Gamer pc na mieru, podomácky


Ak máš dostačujúcu odbornú spôsobilosť, môžeš si zostaviť hráčsky počítač aj sám. Počítač, ktorý spĺňa všetky požiadavky súčasných hier, stojí pomerne veľa, takže mnohí to berú do vlastných rúk. Priznajme si, jedinečné herné pc je veľký zážitok pre každého vášnivého hráča.

Výber kompatibilného hardvéru a zostavenie hráčskeho počítača však vyžaduje veľkú odbornosť a starostlivosť, inak výkon zariadenia nemusí odrážať vynaložené peniaze, čas a ani energiu.

repasované gamer pc so zárukou

Ak máš skúsenosti s poskladaným PC, chceš špičkový výkon, 4K rozlíšenie a 144 fps v najnovších hrách, tak potom pre teba bude najlepšie riešenie unikátna PC zostava. Ani to nie je posledné hľadisko, že takto si môžeš vybrať z najkrajších počítačových skriniek.

Vopred zostavený nový herné PC


Väčšina ľudí nemá dostatok skúseností na zostavenie jedinečného hráčskeho počítača. Pre nich ponúkajú širokú škálu špeciálne PC predajne a e-shopy, kde sú aj vopred zostavené počítače, ale za dosť vysokú cenu.

repasované gamer pc so zárukou

Tieto počítače zvyčajne majú optimálnu konfiguráciu a vynikajúci výkon. Z významných výrobcov už takmer všetci majú svoju vlastnú skupinu hráčskych produktov, napr. Lenovo Legion, Acer Predator atď. Hráčsky počítač, ktorý je dopredu zostavený, je pohodlným riešením pre tých, ktorí nechcú investovať do jedinečného stroja. Jedinou nevýhodou môže byť vyššie cenové rozpätie.

Výrobcovia sa snažia, aby okrem hardvérovej konfigurácie aj PC skrine boli čo najatraktívnejšie. V tejto kategórii nájdeme skutočne pekné produkty, ktoré by dokonca pekne ukázali aj ako dekorácia bytu :)

Aká je situácia s použitými hráčskymi počítačmi, inzerátmi?


Treťou možnosťou je zaobstarať si použitý hráčsky počítač. Musíš si iba prehliadnuť inzeráty alebo špeciálne fóra, kde si môžeš vybrať z veľkého množstva možností, väčšinou za nízku cenu.

Najväčšou výhodou použitých výrobkov je ich nízka cena, avšak má táto kategória aj svoje nevýhody a to, že záruku dostaneš len v tých najvzácnejších prípadoch. Ak zvolíš túto možnosť, malá opatrnosť sa ti zíde, pretože môžeš ľahko naraziť na nekvalitný alebo dokonca úplne znehodnotený produkt.

Záruka na použitý (repasovaný) gamer pc!


Podľa našich skúseností, gamerom sú použité a repasované počítače bližšie. A prečo by tomu nebolo tak? Herné počítače na e-shope furbify sú starostlivo otestované kusy, ktoré sú vyrobené z nových a zrekonštruovaných dielov a ponúkame k nim dvojročnú záruku.

Ak sa bojíš, že renovované stroje už nevyzerajú dobre, musíme rozptýliť tvoje pochybnosti. Skutočne sú medzi jeho komponentmi aj repasované kusy, ale predávame počítače aj v novej skrini. V prípade, ak je pre teba zovňajšok dôležitý, nemusíš sa ho vzdať.

Repasované stroje sa zvyčajne dodávajú s grafickou kartou Nvidia GeForce (GT, GTX, RTX), ale samozrejme existujú aj modely, ktoré využívajú grafickú kartu Radeon (RX Vega, RX470).


Pamäť v týchto strojoch je minimálne 8 GB DDR3 alebo DDR4. Takéto množstvo je v súčasnosti dostatočné v konfigurácii, môžeš ju však podľa potreby ďalej zvýšiť na stránke produktu. (V tomto blogovom príspevku ti ukážeme, akú kapacitu operačnej pamäte treba mať, ak používaš notebook na prácu, na zábavu alebo na hry, pričom vysvetlíme, aký je medzi jednotlivými typmi pamäte (RAM) rozdiel.)

Herné PC potrebuje bleskurýchly SSD, ktorý je už v dnešnej dobe štandardom. Tiež to umožní rýchlejšie načítanie, ako keby si to robil z jednotky pevného disku (HDD). V našej ponuke má každý hráčsky počítač jednotku SSD, ktorú si môžeš pomocou konfigurátora rozšíriť podľa svojich predstáv.

Veríme, že použitá výpočtová technika nepochádza od diabla, pretože už viac ako desať rokov obnovujeme prémiové, spoľahlivé použité počítače a notebooky. Repasované stroje sú lacnejším a udržateľnejším riešením oproti novým výrobkom, aj keď čiastočne aj za cenu kompromisov. Z výhod však máme oveľa viac.

Kto kupuje repasovaný hráčsky počítač?


Pri konfigurácií ponúkame viacero možností, aby si každý mohol vybrať ten najlepší variant pre seba čo sa týka ceny aj výkonu. Naše ceny sú zvyčajne od 370 EUR až do 1000 EUR.

Čo dostaneš za toľko peňazí, ak kúpiš od nás?

  • Dôkladne otestovaný hráčsky počítač zostavený z nových a renovovaných komponentov
  • Podľa požiadavky nainštalovaný operačný systém Windows 10
  • Dostaneš ho na kľúč, iba zapneš a už môžeš používať
  • Dvojročnú záruku
  • Rozvoz zadarmo
  • Záruka vrátenia peňazí do 30 dní
  • Napájací kábel


Musíme však podotknúť, že naše hráčske počítače nie sú najmodernejšie, ale dokážu spustiť populárne hry tak, že pritom udržia aj dobrú kvalitu. Hladko si poradia s Full HD rozlíšením a strednými /vysokými nastaveniami grafiky. Ak trváš na maximálnych nastaveniach grafiky, 4K rozlíšení a vysokej snímkovej frekvencii, táto kategória bude pre teba sklamaním.

repasované gamer pc so zárukou

Nakúp na splátky s 2-ročnou zárukou!


Každý hráčsky počítač je pred doručením dôkladne otestovaný, takže namiesto zvyčajných 24 hodín trvá doručenie o 1-2 pracovné dni dlhšie. Toto je nevyhnutné preto, aby sme zabezpečili, že dodávame spoľahlivé použité počítače, ktoré nesklamú. Ak nie si spokojný, môžeš nám tovar vrátiť do 30 dní a my ti vrátime peniaze. Spomínali sme už dvojročnú záruku?

Na e-shope furbify môžeš kúpiť tovar aj na splátky, dokonca rýchlo a ľahko.

Pozri si našu ponuku hráčskych počítačov.

Kategórie
Odporúčané články
Štítky