Smart watch: prehľad o živote telefónu priamo na zápästí

Napísal: Péter, furbify 31. 07. 2023 10:45

V modernej dobe plnej technológií neustále napredujeme, a to aj v oblasti týkajúcej sa smart watch – hodiniek, ktoré už dávno nemusia slúžiť len ako módny doplnok či ukazovateľ času. Stávajú sa dôležitým nástrojom každého dňa mnohých užívateľov, poskytujú viac pohodlia, informácií či užívateľských zážitkov, a to všetko na našom zápästí. Toto malé, ale výkonné zariadenie prináša prehľad o všetkom, čo sa deje vo vašom telefóne, no bez toho, aby ste ho museli mať v rukách. Nesie so sebou množstvo výhod, ktoré sa postarajú o plynulý chod vášho dňa.

Čo všetko prinášajú smart watch?

Dôvodov, prečo si zaobstarať svoje vlastné smart hodinky, je viacero. Dali by sa rozdeliť do niekoľkých kategórií:

Čo všetko prinášajú smart watch?

Notifikácie a upozornenia

Jednou z hlavných výhod smart hodiniek je ich schopnosť zobrazovať notifikácie a upozornenia. Už nebudete musieť neustále vyťahovať telefón z vrecka alebo z tašky, aby ste sa pozreli na novú správu, e-mail, hovor či notifikácie z aplikácií. Smart hodinky vám jednoducho oznámia, čo sa deje vo vašom telefóne, a vy sa môžete rýchlo rozhodnúť, či na to chcete zareagovať, alebo si upozornenie necháte na neskôr. Väčšina modelov dokonca umožňuje prijať hlasový hovor priamo cez hodinky, odpovedať na správu či reagovať na upozornenie – opäť bez toho, aby ste museli siahať po telefóne. Nesmieme nespomenúť ani funkciu prezvonenia telefónu, ktorú niektoré modely majú.

Sledovanie fyzickej aktivity

Pre tých, ktorí sa radi starajú o svoje zdravie a kondíciu, môžu byť smart hodinky skvelým parťákom na športové aktivity. Tieto zariadenia sú vybavené senzormi, ktoré monitorujú vašu fyzickú aktivitu, ako napríklad počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a dokonca aj tepovú frekvenciu. Okrem klasických fyzických aktivít, akými sú chôdza, beh či cvičenie viete smart hodinky využívať aj pri plávaní, bicyklovaní či na túrach. Môžete si nastaviť a personalizovať ciele a sledovať svoje pokroky priamo na displeji hodiniek. Mnoho užívateľov využíva smart hodinky ako motivačný prostriedok na plnenie zadaných cieľov.

Monitoring spánku

V súvislosti so zdravím vedia smart hodinky monitorovať aj váš spánok – jeho kvalitu, dĺžku jednotlivých fáz spánku či dokonca čas prebúdzania sa a zaspávania. Niektoré modely dokážu tiež poradiť, ako zlepšiť spánkový režim alebo odhaliť poruchy spánku. Monitorovanie spánku je užitočným nástrojom, ktorý vám umožní lepšie pochopiť váš nočný odpočinok a pomáha vám zlepšiť spánkový režim a celkovú kvalitu života.

Rýchly prístup k informáciám

Pohybom vášho zápästia či pár klikmi na displej vašich smart hodiniek zistíte všetky základné informácie, no bez kontaktu s telefónom. Okrem presného času umožnia aj rýchly prístup ku kalendáru, aktuálnej predpovedi počasia, posledným správam či kontaktom. Tiež vám môžu ukazovať úroveň batérie vašich zariadení alebo upozorňovať napríklad na hlučné okolité prostredie.

Väčšina smart hodiniek tiež disponuje integrovanými hlasovými asistentmi – príkladom je Siri od Apple, Google Assistant alebo Amazon Alexa. Vďaka nim má používateľ prístup k ďalším informáciám – stačí jednoducho položiť otázku a hlasový asistent na ňu zodpovie. Tiež ho možno požiadať o vykonanie úlohy, napríklad zavolanie, prehratie hudby, odoslanie správy, zapísanie pripomienky, nastavenie časovača, budíka či mnohých iných úloh.

Bezkontaktné platby

Väčšina novších modelov smart hodiniek je vybavených funkciou bezkontaktného platenia. Áno, už viac nemusíte vyťahovať kartu či mobilný telefón, aby ste zaplatili. Postačia vám jedny smart hodinky a platenie sa ihneď stane jednoduchým, bezpečným a rýchlym. Spustenie funkcie bezkontaktného platenia sa môže líšiť v závislosti od modelu smart hodiniek, no spravidla je veľmi rýchle a jednoduché. Väčšinou postačí dvojklik na jedno z bočných tlačidiel, karta sa aktivuje, priložíte hodinky k terminálu a transakcia je hotová.

Dizajn a využitie

Okrem všetkých spomínaných funkcií smart hodiniek sú to stále hodinky, a tak môžu slúžiť aj ako doplnok. Existuje viacero značiek a modelov a je na vás, aby ste si vybrali tie správne na základe toho, na čo ich budete najviac využívať. V každom prípade, smart hodinky vedia pôsobiť veľmi elegantne, luxusne a zároveň plniť svoj účel, no taktiež vedia pôsobiť športovo a moderne. Majú možnosť jednoduchej výmeny remienku, vďaka čomu si za menšie náklady viete z jedných hodiniek vytvoriť niekoľko variantov na rôzne príležitosti.

Smart watch: prehľad o živote telefónu priamo na zápästí

Najčastejšie predávané typy smart hodiniek

Apple Watch

Medzi jedny z najpopulárnejších smart hodiniek môžeme bezpochyby zaradiť Apple Watch. V roku 2015 vydala spoločnosť Apple svoj prvý model smart hodiniek a odvtedy sa ich technológia s každou novou generáciou posunula o triedu vyššie. Posledným modelom, ktorý Apple vydal, sú Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra, ktoré poskytujú svojim užívateľom komfort ich ekosystému v kombinácii s moderným a luxusným dizajnom a skvelou funkcionalitou. Repasované Apple Watch nájdete aj u nás TU.

Samsung Galaxy Watch

Aj spoločnosť Samsung má širokú ponuku rôznych modelov, ktoré poskytujú rozličné funkcie a štýly. To umožňuje používateľom nájsť taký model smart hodiniek, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám a preferenciám. Repasované Samsung Galaxy Watch mávame tiež skladom, preto si neváhajte pozrieť našu ponuku TU.

Smart hodinky sú bezpochyby skvelými zariadeniami, ktoré nám môžu uľahčiť každodenný život. Často sú kompatibilné s ďalšími smart zariadeniami, čo vytvára jednotný ekosystém poskytujúci pohodlné a efektívne používanie technológií. Pri výbere tých správnych smart hodiniek vám odporúčame zvážiť primárny dôvod kúpy digitálnych hodiniek – a na základe neho sa rozhodnúť pre model vhodný priamo pre vás. Nemusíte sa báť, ovládanie smart hodiniek je veľmi intuitívne a zvládne to naozaj každý. Veľmi rýchlo si na ne zvyknete a už si nebudete chcieť predstaviť deň bez nich.

Kategórie
Odporúčané články
Štítky

Štítky:

smartwatch apple smart