Prečo nie sú repasované počítače drahé?

Napísal: Péter, furbify 04. 12. 2023 16:11

V dobe moderných technológií máme dostupné obrovské množstvá zariadení, či už ide o počítače, telefóny, tablety alebo čokoľvek iné. Tiež máme možnosť výberu z viacerých cenových kategórií. Cena totiž často zohráva rozhodujúcu úlohu, keďže každý z nás má iný rozpočet na kúpu zariadenia. Väčšina sa pri kúpe už dopredu rozhodne, aký je ich cenový limit. V prípade, že chceme lepšie zariadenie za menej peňazí, často siahame po použitých zariadeniach. Tu však prichádza do hry repas. Furbify je odborníkom v oblasti repasovanej techniky, predovšetkým repasovaných počítačov. Občas sa môžeme stretnúť s názormi, že repasované počítače sú drahé, za vysokú cenu alebo že sa neoplatí kupovať použitý počítač za toľko peňazí. Aby sme si zadefinovali základné rozdiely medzi repasovaným a použitým zariadením a vysvetlili, prečo repasované počítače vlastne vôbec nie sú drahé, je nutné rozobrať si v krátkosti proces repasu.

Proces repasu je zákazníkovi možno trochu menej známy, pretože nie je taký populárny a nehovorí sa o ňom tak často, ako o predaji nových počítačov. Repasované počítače sú však stále kvalitné zariadenia, ktoré prešli dôkladnou kontrolou a renováciou, aby sa uviedli do stavu, ktorý umožňuje ich opätovné používanie. Repasovaný počítač je dôkladne prehodnotený odborníkmi. Počas testovania prejdú všetky jeho komponenty kontrolou, a to od procesora až po pamäťové moduly. Ak je niektorý z komponentov v zlom stave, je nahradený novým.

Ďalším krokom je čistenie. Zariadenia sú dôkladne vyčistené od prachu a nečistôt, čo zabezpečuje, že budú fungovať bez problémov. Repasovaný počítač je taktiež vybavený najnovšími a aktualizovanými komponentmi a softvérom, aby bol schopný vykonávať potrebné úlohy.

Na rozdiel od použitých zariadení, ktoré máme možnosť zakúpiť si v rôznych bazároch z druhej ruky, za repasovanými počítačmi sa skrývajú hodiny práce, ktoré zabezpečujú bezproblémovú funkčnosť a použiteľnosť na ďalšie obdobie. To sa však odráža na cene. Niekomu, kto prvýkrát počuje slovné spojenie repasovaný počítač, automaticky napadne použitý a za nižšiu cenu. Áno, cena repasovaných zariadení je väčšinou nižšia ako cena nových, no v ich cene je zahrnutý celý proces repasu a mnoho krokov, ktoré musia byť splnené, aby sme opäť obnovili ich funkčnosť. Preto sa ceny použitých zariadení a repasovaných zariadení nemôžu úplne porovnávať.

Pri nákupe v bazári sa môžete stretnúť s niekoľkými nevýhodami. Nikdy presne neviete, čo kupujete. Neistota stavu počítača, rôzne problémy, ktoré nie sú viditeľné na prvý pohľad či dokonca poškodenia, ktoré sa ukážu až po čase používania... Tiež nemusíte vedieť, aké komponenty boli na zariadení vymenené, či boli skontrolované alebo dokonca či nie sú v havarijnom stave. Zastarané komponenty môžu veľmi ovplyvniť výkon zariadenia. Ďalšou dôležitou vecou je určite čistenie. Ako sme už spomínali, vyčistenie zariadenia od prachu a nečistôt je bežnou súčasťou procesu repasovania, no pri zariadeniach z rôznych bazárov môžeme takmer s určitosťou povedať, že takéto čistenie neprebehlo.

Chýbajúca záruka je tiež nevýhodou nákupu zariadenia v bazári. Na Furbify poskytujeme ku všetkým našim zariadeniam až dvojročnú záruku, vďaka čomu máte istotu, že pri výskyte akéhokoľvek problému vám budeme nápomocní. Po nákupe v bazári budete pravdepodobne musieť investovať čas a peniaze do opráv a úprav, kým budete môcť na počítači efektívne pracovať.

Repasované počítače môžu predstavovať výhodnú alternatívu pri nákupe zariadenia. Sú dôkladne skontrolované, renovované a na Furbify k nim dostanete až dvojročnú záruku, čo prináša istotu ich kvality. Ich cena sa vám oproti použitým modelom z druhej ruky môže zdať mierne vyššia, no ak si zvážite kvalitu a všetky výhody, ktoré pri nákupe repasovaného stroja získate, zistíte, že repasované počítače vlastne vôbec nie sú také drahé.

Kategórie
Odporúčané články
Štítky