Ponuka notebookov na začiatok školského roka, 2. časť

Napísal: Péter, furbify 23. 09. 2020 13:37

V našej sérii pravidelne predstavujeme najlepšie použité prémiové notebooky z ponuky nášho e-shopu, ktoré majú najlepší pomer kvality a ceny. Teraz sú na rade notebooky Dell Latitude E5450 a Fujitsu LifeBook E754.

Ak si nevieš rady s kúpou notebooku, prečítaj si náš predchádzajúci článok, v ktorom uvádzame 7 tipov, ako vybrať ten najlepší pre teba.

Fujitsu LifeBook E754

Japonský výrobca je známy kvôli svojim prémiovým notebookom. Lifebook E sa zameriava na tých používateľov, ktorí potrebujú notebook na každú situáciu, zároveň je však dostatočne elegantný na to, aby si si ho mohol vziať so sebou na stretnutia.

Fujitsu Lifebook E754 je skutočne všestranný pracovný nástroj s mimoriadne odolným horčíkovým krytom a takmer dokonalým prispôsobením. Na charakteristické praskanie, ako pri lacných notebookoch, je veľmi malá šanca, pretože spracovanie je prvotriedne. Výklopný 190-stupňový displej drží na svojom mieste masívny pánt vo všetkých polohách.

fujitsu lifebook e754 repasovaný notebook

Hardvér a displej

Lifebook E754 má dostatočný výkon na každodenné úlohy, spúšťanie programov Office a na mnoho ďalších činností. Procesor Intel Core i5-4300M, 8GB pamäť DDR3 a 240GB jednotka SSD ti umožňujú bezproblémovú prácu.

Antireflexný IPS displej Lifebooku má rozlíšenie Full HD (1920 x 1080px). Okrem vysokého kontrastného pomeru (1028:1) je vynikajúci aj jeho pozorovací uhol. Poskytuje ostrý obraz a živé farby z každého uhla. Nekomolí, takže je veľmi pohodlné sledovať na ňom seriáli aj vo večerných hodinách. Jas displeja (268,8 cd / m²) je o niečo nižší ako u modelov ThinkPad a Elitebook, ale pri dobrých svetelných podmienkach si však naň nebudeš sťažovať.

fujitsu lifebook e754 repasovaný notebook

Fujitsu Lifebook E754

 • Intel Core i5-4300M
 • 8GB DDR3 RAM
 • 240GB SSD
 • 15,6" (39,6 cm) IPS
 • FullHD 1920 x 1080
 • zabudovaná webová kamera

Konektory a zabezpečenie

Čo sa týka konektorov, Lifebook E754 je dosť bohato vybavený. Okrem konektorov HDMI, D-Sub, Displayport, LAN, Audio sú k dispozícii aj 3x USB 3.0 a USB 2.0. Samozrejme je vybavenou aj čítačkou SD kariet.

O bezpečnosť sa stará SmartCard a čítačka odtlačkov prstov, ako aj ochrana hesla systému BIOS a pevného disku.


fujitsu lifebook e754


Do kancelárie, aj na štúdium

Fujitsu Lifebook E754 smelo odporúčame na kancelárske úlohy, administratívu, ale aj na štúdium alebo home office. Veľký displej, numerická klávesnica, zabudovaná webová kamera a vysokovýkonný hardvér ti umožňuje pracovať rýchlo a ostať v kontakte. Ak sa snažíš o produktivitu, Lifebook ti pomôže.

Teraz si ho môžeš kúpiť s dvojročnou zárukou na e-shope Furbify s použitými notebookmi.
Dell Latitude E5450: výkon a elegancia

Notebooky od výrobcu Dell boli pre nás vždy blízke, a to pre svoju dokonalú kvalitu, použiteľnosť a elegantný dizajn, hlavne čo sa týka novej série. Dell Latitude E5450 je vynikajúci obchodný ultrabook s vysoko výkonným hardvérom a bohatými funkciami, pre ktoré je vynikajúci aj vo svojej kategórii.

Na základe spätnej väzby od zákazníkov kľudne odporúčame každému, kto chce skutočne seriózny a spoľahlivý pracovný notebook: či už na kancelársku prácu, home office alebo dokonca aj na štúdium. V súčasnosti je to jeden z našich najlepších produktov z hľadiska pomeru kvality a ceny.

dell latitude e5450 repasovaný notebook

Vonkajší vzhľad

Model Dell E5450 je vybavený odolným matným krytom Tri-Metal, ktorý spĺňa najprísnejší vojenský štandard MIL-STD-810G a váži iba 1,9 kilogramu. Je tenký, elegantný a má príjemný dotyk.

Pre oči, ktoré si zvykli na ľahké ultrabooky, dizajn môže byť trochu konzervatívny, ale kvalita je citeľná. Vďaka exaktnej, precíznej montáži, ako aj použitiu prvotriednych materiálov E5450 je ozaj vynikajúcim strojom.

Displej

Full HD (1366 x 768 pixelov) displej IPS poskytuje ostré a bohaté farby. Jeho vysoký pozorovací uhol, jas a statický kontrastný pomer 1001: 1 sú vynikajúce. Displej je antireflexný. Kvôli farebnej hĺbke, jasu a už spomínaným vlastnostiam je obrazovka vhodná aj na ľahšie grafické práce, ale ak sa venuješ tvorbe profesionalnych grafických prác, radšej si vyber z našich workstation notebookov.

Konektory

Notebook disponuje s nasledujúcimi portmi: 3 x USB 3.0, HDMI, 1 x D-Sub (VGA), 1 x LAN, 1 x Audio Jack (3,5 mm). Okrem uvedených konektorov je tu aj čítačka SD kariet. Model E5450 má samozrejme aj dokovací konektor pre laptop série E, takže môžeš k nemu naraz pripojiť monitor a ďalšie periférie.

dell latitude e5450 repasovaný notebook


Klávesnica a touchpad

Osvetlenie klávesnice Latitude E5450 sa dá nastaviť podľa potreby. Jeho použitie je pohodlné a nie je namáhavé ani pri neustálom písaní. Na klávesnici je aj trackpoint, ktorý je tiež plusovým bodom. Vynikajúca je aj veľkosť a citlivosť zariadenia TouchPad 5,5 x 10 cm. Jeho použitie je jednoduché a rýchle, takže umožňuje ti veľmi rýchlo orientovať sa pri surfovaní na internete.

Hardver

Jednou z najväčších predností notebooku Latitude E5450 je perfektne zostavená hardvérová konfigurácia. Vďaka procesoru Intel Core i5-5300U, 8 GB DDR3 RAM a 240 GB jednotke SSD ľahko zvláda takmer všetky úlohy, ktoré ťa čakajú v každodennom živote.

Parametre:

 • Intel Core i5-5300U
 • 8GB DDR3
 • 240GB SSD
 • 14" WXGA 1366x768
 • matný IPS
 • 720P webkamera

Okrem bežných kancelárskych programov (napr. Office balík), prehľadávačov a spotreby multimédií má dostatok kapacity na spustenie aj iných, náročnejších programov. Dell Latitude E5450 je ideálnou voľbou pre žiakov, študentov vysokých škôl, dokonca aj pre manažérov malých a stredných podnikov.

Teraz si ho môžeš zakúpiť s dvojročnou zárukou v e-shope furbify.


Kategórie
Odporúčané články
Štítky