Ako si vybrať vhodný počítač na prácu z domu?

Napísal: Szilvia, furbify 02. 10. 2019 14:44

V súčasnosti je čoraz rozšírenejším home office, ktorý je stále viac populárnym spôsobom výkonu práce. Je skvelý pocit počuť pískanie naplnenej pračky, kým sa ležiac na gauči stávame hrdinami práce v boji proti e-mailom. Ale aký počítač by bol dobrou voľbou, keby sme chceli pracovať z tepla nášho domova?


Ak chceme dostať odpoveď na túto otázku, najprv musíme vedieť, akú prácu budeme vykonávať. Úplne iné softvéry budeme potrebovať, ak sme účtovníkom a iné ak sme grafikom. Samozrejme všetky tieto programy kladú úplne iné systémové požiadavky na náš počítač. Skôr než sa pustíme do horúčkovitého hľadania je nutné dôkladne zmapovať spomínané požiadavky.


Počítač na väčšie úlohy


Ak hľadáme počítač na väčšie úlohy, pri výbere by jedným z hlavných aspektov mala byť veľkosť úložného priestoru. Keďže niektoré softvéry, ako napríklad softvéry na kreslenie a súbory, ktoré s ním vytvoríme, zvyčajne vyžadujú veľa priestoru, mali by sme si zaobstarať čím väčšiu pamäť. Na prvý pohľad sa môžu zdať terabajty desivou predstavou, ale verte nám, stojí to za investíciu.


Okrem pamäte je užitočné, ak procesor aj grafická karta sú z radov výkonnejších produktov. Tie sú potrebné na to, aby nami zvolené programy bežali v dobrej kvalite a hladko. Ani dobré SSD nezaškodí, ak chceme maximalizovať rýchlosť a zabezpečiť bezproblémový výkon práce.


Vo väčšine prípadov pre tieto úlohy sú ideálne stolné počítače. To však samozrejme neznamená, že ak by sme trvali na notebooku by sme ho nemohli mať. Mali by sme však každopádne zvážiť, či sa do neho zmestí to všetko, čo budete potrebovať, a ak nie, bude rozumnejšie nájsť kompromisné riešenie.


A čo robiť, ak nepotrebujete taký výkon?


Táto otázka sa vynára právom, ak máte prácu, ktorá nevyžaduje používanie takýchto programov. Ak ho budeme používať len na spracovanie rôznych textov, odosielanie e-mailov alebo rôzne výpočty, naozaj nepotrebujeme vyššie uvedený obrovský výkon. Niektoré veci by sa však mali zvážiť vopred.


Napríklad nie je jedno, do akej miery má byť zariadenie prenosné. Mnohí vykonávajú svoju prácu tak, že medzičasom musia veľa cestovať. Ak už ide o cestovanie, nezaškodí, ak sa dopredu postaráme o ochranu notebooku, napr. kvalitná taška alebo puzdro môžu zachrániť situáciu, pretože k nehodám môže dôjsť kedykoľvek.

Bez ohľadu na vyššie uvedené aj v tomto prípade je dôležité vždy skontrolovať systémové požiadavky, ak používame špeciálne softvéry. Neskoršie totiž už to chce viacej námahy napraviť následky zlého rozhodnutia alebo zabezpečiť výmenu. Ak nie sme si istí, radšej sa opýtajme odborníka, ktorý nám pomôže zorientovať sa v ponuke.


Samozrejme aj to je dôležitou otázkou, koľko peňazí sme ochotní minúť. Koniec koncov môže byť lákavá predstava sedieť doma celý deň s ultraľahkým dizajnovým notebookom v lone. Ak sa však snažíme o efektívnosť, je lepšie urobiť malý kompromis.

notebook na prácu z domu

Repasované počítače sú nielen vysoko výkonné business modely, ale pri tom sú aj odolné a disponujú ďalšími bezpečnostnými prvkami. Ich životnosť je dlhá a nestoja tak veľa, pretože nie sú úplne nové.


Budeme úprimní… Stretli sme už množstvo takých ľudí, ktorí si bohužiaľ nemohli dovoliť najnovšie modely notebookov, ale potrebujú také vymakané zariadenie, ktoré bolo vyslovene vytvorené na prácu. Naším poslaním je nájsť perfektný notebook pre tých, ktorí nechcú kupovať mačku vo vreci z inzerátov.


Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať! Naši experti ti radi pomôžu pri výbere a zodpovedajú všetky tvoje otázky. Ak si chceš kúpiť počítač, pozri si našu širokú a pestrú ponuku repasovaných notebookov a stolných počítačov!

Kategórie
Odporúčané články
Štítky