6 top aplikácií na uskutočnenie videohovoru

Napísal: Szilvia, furbify 19. 05. 2020 15:34

Pravdepodobne aj ty máš čoraz viac kamarátov a príbuzných, ktorí žijú a pracujú ďaleko, s ktorými môže byť pravidelný telefónny kontakt nákladný. Vývoj digitálnych médií však otvoril dvere online komunikácii, ktorá je jednak rýchla a pohodlná a v porovnaní s tradičnými alternatívami ide o bezplatné riešenie bežných hovorov. V nasledujúcom príspevku ti predstavíme najpopulárnejšie aplikácie použiteľné z počítača aj zo smartfónu, pomocou ktorých sa môžeš okamžite spojiť s priateľmi z druhého konca sveta a zároveň ich aj vidieť.

6 top aplikácií na uskutočnenie videohovoru


Čo budeš potrebovať?

Treba si povedať, že nepotrebuješ najmodernejšie technológie na to, aby si mohol hovoriť so svojimi blízkymi a kolegami vo virtuálnom priestore. Stačí mať v domácnosti aspoň jeden stolný počítač, notebook alebo smartfón. Väčšina týchto zariadení má v súčasnosti zabudovaný mikrofón a webovú kameru. Ak ich však náhodou nemáš, môžeš si ich zakúpiť aj samostatne.

Okrem technických podmienok je tiež dôležité mať počas plánovaného rozhovoru na týchto zariadeniach stabilné pripojenie na internet a mať k dispozícii bezplatnú aplikáciu na kontaktovanie priateľov.


Akú aplikáciu použiť?

Bez toho, aby sme chceli byť vyčerpávajúci pozbierali sme ti niekoľko appiek, ktoré ti umožnia ľahko a rýchlo sa spojiť (uskutočniť jednoduchý telefonát alebo videohovor jediným kliknutím zadarmo) s tvojimi priateľmi ďaleko od teba.


Facebook Messenger – Možno najobľúbenejšia aplikácia na odosielanie správ, ktorú väčšina ľudí pozná a používa každý deň. Messenger si väčšina ľudí stiahne na chatovanie, posielanie krátkych textových správ, ale aplikácia je tiež ideálna na odosielanie hlasových správ, telefonovanie a uskutočnenie videohovorov. Zoznam kontaktov v programe je zoznam našich priateľov na Facebooku. Hoci Messenger je teraz možné si stiahnuť ako samostatnú aplikáciu, na jeho používanie potrebujeme vlastný aktívny profil na Facebooku.


Skype – Pojem videohovorov je úzko spätý s názvom Skype v povedomí verejnosti, čo nie je náhodou. Táto aplikácia je najstaršou na trhu a dnes sa môže pochváliť s viac ako 300 miliónmi používateľmi. Niet divu, lebo ide o ľahko naučiteľný a bezpečný program, ktorého ovládanie nespôsobuje problémy ani pre starších ľudí. Skype funguje skvele aj na počítači, aj na ostatných smart zariadeniach, navyše okrem videohovoru ho môžeš používať aj na posielanie textových, obrazových a hlasových správ. Ak sa rozhodneš pre program Skype Now, tak si nemusíš nič nainštalovať, netreba sa ani zaregistrovať a nič stiahnuť. Jediným kliknutím môžeš spustiť videohovory, na ktoré môžeš pozvať svojich priateľov zaslaním odkazu/linku.


Viber – Viber je tiež veľmi populárnou aplikáciou, ktorá kraľuje najmä medzi používateľmi mobilných zariadení. Je to dobre fungujúca alternatíva pre platené telefónne hovory, ale je to tiež dokonalé riešenie pre videohovory. Do programu sa môžeš prihlásiť pomocou svojho telefónneho čísla a zoznam kontaktov môžeš synchronizovať s kontaktmi v tvojom telefóne. V takom prípade program rozpozná, ktorý z tvojich priateľov je používateľom Viberu a automaticky ťa s nimi spojí, takže sa nemusíš nejak extra obťažovať so samostatným nastavením telefónneho zoznamu. V prípade potreby si môžeš dokonca bezplatne stiahnuť verziu programu pre stolné počítače, ktorú môžeš používať na PC a notebooku.


WhatsApp – aplikácia navrhnutá špeciálne pre používateľov mobilných telefónov, ktorá je k dispozícii pre všetky najpopulárnejšie operačné systémy mobilov. Cez Whatsapp je možné poslať textové správy, videá, hlasové správy aj obrázky. Okrem toho vývojári venujú osobitnú pozornosť bezpečnosti údajov používateľov. V rámci aplikácie môžeš tiež vytvárať samostatné skupiny, čo uľahčuje organizovanie konferenčných hovorov a konverzácií s priateľmi a rodinou. Podobne, ako pri Viber softvér možno synchronizovať s kontaktmi nášho smartfónu.


Google Meet – Bezplatná videokonferenčná služba, ktorá je prepracovanou verziou niekdajšieho Hangouts. Hoci je služba Hangouts stále k dispozícii, v budúcnosti vedúcu úlohu bude jednoznačne hrať Meet. V bezplatnej verzii sa jednej konverzácie môže súčasne zúčastniť až 100 osôb, zatiaľ čo v platenej verzii je toto číslo už 250. Ľahko použiteľné čisté rozhranie a zdieľanie obrazovky s vysokým rozlíšením umožňujú príjemné používanie. Stačí mať iba jeden účet Google a môžeš ho používať.


Slack – Bezplatná chatová aplikácia použiteľná na viacerých platformách, ktorá sa skvelo hodí pre spoločné projekty alebo tímovú prácu (dokonca aj v podnikovom prostredí). Jej pomocou môžeš uskutočňovať videohovory, konferencie a ľahko odosielať súbory svojim kolegom a známym. Spoľahlivá, rýchla a ľahko používateľná aplikácia. Bezplatná verzia je do istej miery obmedzená z hľadiska funkcií, ktoré sú podrobne opísané na webstránke výrobcu.


Hor sa na videohovory!

Všetky vyššie uvedené programy si môžeš zadarmo stiahnuť a nainštalovať na svoj smartfón, tablet a väčšina z nich sa dá bez problémov používať aj na počítači. Používaj ich smelo!


Ak chceš spoľahlivý notebook so vstavanou webkamerou, pozri si našu ponuku. Nezabudni, že ho zadarmo doručíme a poskytujeme 2-ročnú záruku!

Kategórie
Odporúčané články
Štítky