Čo je repasovaný počítač?

Naše repasované počítače a repasované notebooky sú business-class modely známych výrobcov (HP, DELL, Lenovo, Fujitsu, Toshiba), ktoré boli používané len zopár rokov veľkými korporáciami alebo bankami v EÚ. Tieto počítače pochádzajú výlučne z overených zdrojov, boli používané len 2-3 roky a sú vo vynikajúcom stave.
 
Keďže ide o business-class modely, boli navrhnuté pre aktívne každodenné použitie (8 až 24 hodín denne). Tým pádom sú vyrábané z odolnejších materiálov, poskytujú viac možností konfigurácie a umožňujú lepšiu použiteľnosť. Pritom ich charakterizuje klasický, nadčasový a praktický vzhľad.
 


Jednoducho povedané sú kvalitnejšie ako počítače vytvorené pre bežných užívateľov. Majú dlhšiu životnosť, lepšie klávesnice, matnejšie obrazovky umožňujúce lepšie pozorovacie uhly atď. Väčšinu týchto zariadení je možné rozšíriť o extra pamäť alebo o bleskovo rýchly SSD vďaka nášmu konfigurátoru na podstránke produktu.
 
Keďže západné korporácie sú zvyknuté pracovať s najnovšou technikou, svoje počítače si len prenajímajú a často ich striedajú, i keď ich živnosť ešte neskončila. My si tieto počítače kúpime, obnovíme ich a vdýchneme im nový život. Prispejeme tak aj k ochrane životného prostredia: menej počítačov končí na skládke a menej nových PC sa musí vyrobiť na uspokojenie existujúcich potrieb.

 

Ako prebieha obnova počítača u nás?

Počítače sa ku nám dostanú v pôvodnom stave, t. j. predávajúci len zmaže z nich údaje a pošle nám ich.


Po doručení ich dôkladne:

 • odprášime,
 • vyčistíme zvonka (tzv. optická obnova) – napr. odstránenie nálepiek
 • a podrobíme ich detailným testom za účelom diagnostiky

 
Ako ďalší krok pri obnove počítača v prípade potreby vymeníme chybné alebo nefunkčné súčiastky (najčastejšie ide o opotrebenie harddisku, ventilátora, batérie) a reinštalujeme softvér.
 
Pokiaľ ide o vizuálnu stránku našich produktov, často dostanú novú farbu alebo na ne lepíme špeciálnu nálepku, ktorá „odstráni“ kozmetické chyby. Je ťažké rozoznať naše obnovené počítače od úplne nových.
 
Po nainštalovaní operačného systému, softvérového balíka a antivírusového programu počítače zabalíme do vkusného ekobalenia vyrobeného z recyklovaného papiera. Aj týmto spôsobom môže náš zákazník nadobudnúť pocit, že si kúpil nový výrobok.

 

Prečo sú naše počítače také obľúbené?

 • sú rozumnou a ekonomicky výhodnou voľbou, nakoľko ide o pár rokov staré špičkové výrobky za zlomok ich pôvodnej ceny. Napríklad viacpočetná rodina si môže kúpiť za cenu jedného nového počítača dva obnovené a pritom sa nemusia obávať nižšej kvality.
   
 • majú dlhšiu životnosť, keďže business-class modely sú vyrobené z odolnejších materiálov a sú navrhnuté na 8-24 hodín používania denne. Skrátka sú kvalitnejšie než počítače pre bežných zákazníkov.
   
 • Vychádzajúc z dlhšej životnosti našich produktov a z ich dôkladného otestovania sme ochotní ponúknuť dvojročnú záruku a 30-dňovú skúšobnú dobu, čo je pomerne zriedkavým gestom v prípade obnovenej techniky. 
   
 • Kúpa renovovanej techniky je šetrná k životnému prostrediu. Ide o ekologické riešenie, nakoľko sa zo pár rokov starých počítačov nestane elektroodpad a nemusia sa vyrobiť nové zariadenia. 
   
 • Ako Microsoft® Registered Refurbiser Partner môžeme k našim produktom predávať legálne a originálne operačné systémy s 80 % zľavou (od 29 do 54 eur, namiesto od 100 do 200 eur). 
   
 • Ďalším bonusom je doručenie na území celého Slovenska zadarmo. Tovar dokonca dostanete do 48 hodín od zaregistrovania objednávky.

 

Komu odporúčame obnovené počítače?

Naše obnovené počítače odporúčame:

 • tým, ktorým záleží na tom, aby zariadenie fungovalo spoľahlivo a zvládlo dlhodobú nepretržitú prácu,
 • tým, ktorí pracujú z času na čas v "teréne" alebo v prašnom prostredí,
 • tým, ktorí si nepotrpia až tak veľmi na vzhľade zariadenia, ale skôr uprednostňujú bezpečnosť, kvalitu a spoľahlivosť,
 • žiakom, študentom a tým, ktorí často cestujú, nakoľko tieto počítače zvládajú časté prenášanie oveľa lepšie ako bežné spotrebiteľské notebooky.

 

Potrebujete poradiť?

Ak máš nejaké otázky, neváhaj nás kontaktovať! Naši zamestnanci sú ti k dispozícii pri výbere najvhodnejšieho zariadenia. K vyhliadnutému notebooku alebo počítaču si môžeš objednať aj inštaláciu softvérového balíka a legálny operačný systém Windows za priaznivú cenu!

 

Pozrite si našu ponuku:

Repasované notebooky  →
Repasované počítače
Repasované monitory