Použitý alebo repasovaný notebook? 5 dôvodov, prečo to nie je to isté

05. 11. 2019 10:53

V dnešnej dobe nie je prekvapujúce, ak si drahšie technické veci kúpiš už použité, ako je napr. počítač alebo notebook. Dnes sa z toho veľké haló už nerobí, veď každému sa môže pokaziť ten starý v nevhodnej chvíli alebo len jednoducho nechceš investovať majland za nové zariadenie. No a možno máš zelené myslenie, a práve to je dôvod na kúpu už použitého zariadenia.

Na trhu použitých počítačov a notebookov máš veľa možností na výber. Cez inzeráty, cez e-shopy, ktoré sa špecializujú na repasované počítače môžeš natrafiť, ak máš šťastie na ozajstný skvost. Daj si ale pozor, len pri druhej možnosti dostaneš aj záruku ku kupovanému tovaru.

repasované hp notebook

Vieš, aký je rozdiel medzi repasovaným a v inzerátoch sa objavujúcich použitých počítačoch? Samozrejme u obidvoch platí, že ich už niekto pred tebou používal, ale to neznamená, že pred tým ako sa dostal tebe do rúk ich aj obnovili alebo aspoň vyčistili. Obnova vyžaduje určitú odbornosť, takže sa neprekvap, že predávajúci si nedá tú námahu predtým, ako predá to, čo už nepotrebuje. 

Ale pozrime sa, aké ďalšie rozdiely nájdeme medzi odborníkom repasovaným a použitým notebookom.


1. Nie každý notebook je vhodný na repasovanie

Nech už ide o spotrebiteľský kus, herné PC alebo o triedu business class, z každej kategórie si môžeš kúpiť použitý počítač aj notebook.

Repasované budú však len business class počítače alebo notebooky, pretože tieto zariadenia majú dlhšiu životnosť. Kvalita materiálu a precízna montáž zaručujú, že tieto stroje pracujú spoľahlivo dlhé roky.

omyly o repasovaných počítačoch

Veľkou výhodou je tiež, že tieto počítače boli používané vo veľkých firmách, bankách a nie v domácnostiach. Denne boli používané len niekoľko hodín a aj to len 1-2 roky. Sú len použité, ale nie opotrebované.

Použité business produkty firiem Lenovo, HP, Fujitsu alebo Dell sú populárne na trhu použitých počítačov a notebookov, nakoľko ich vyhotovenie je časuvzdorné. V našej ponuke nájdeš popri repasovaných notebookoch aj stolné PC, na ktoré sa vzťahuje takisto dvojročná záruka.


2. Použitý notebook so zárukou? 

Je naozaj pohodlné kúpiť si notebook od fyzickej osoby, veď v tomto prípade môžeš cenu zjednať až na smiešne nízku. V tomto prípade ti však nikto nedá žiadnu záruku. Ak sa ti pokazí počítač, môžeš tak akurát navštíviť servis, čo ti kúpu v konečnom výsledku predraží.

V našom e-shope furbify poskytujeme dvojročnú záruku na všetky repasované notebooky a repasované počítače, ktorú si môžeš aj predĺžiť podľa vlastného uváženia.

repasované notebooky s 2 ročnou zárukou

3. Repasované PC / notebook nie je mačka vo vreci

Použitý notebook môže byť v hocijakom stave. Na dobre strelenej fotke na internete môže vyzerať dobre. Pri použití však môže prísť studená sprcha, keď zistíš, čo všetko v ňom nefunguje. Môže sa stať, že na základe inzerátu zakúpený notebook má lepkavú klávesnicu od špiny alebo vnútro PC je zanesené tak prachom, že nie je vidieť komponenty.

V e-shope, ktorý je špecializovaný na repasované produkty máš možnosť si prečítať aj hodnotenia zákazníkov, a aj takýmto spôsobom si môžeš vytvoriť obraz o tom, aké produkty sa dostanú do rúk zákazníkom. Stredne veľká alebo veľká firma si nemôže dovoliť zlé hodnotenia, a preto si dá viac záležať na tom, aby jej zákazníci dostali skutočne kvalitné a spoľahlivé produkty.

Samozrejme na použitých a repasovaných notebookoch sú známky opotrebovania, ako napríklad ošúchaný povrch alebo škrabance. Rozdiel ale je, že repasovaný produkt má pod povrchom otestované, skontrolované a odborne vyčistené komponenty, ktoré sú na 100% funkčné. Pri notebooku, ktorý nájdeš cez inzerát to však nemusí platiť, veď diagnostika a repasovanie vyžadujú odborníka a odbornú znalosť, takže môžeš kúpiť už celkom opotrebovaný kus.

Vo viacerých prípadoch firmy, ktoré sa zaoberajú repasovaním počítače aj prefarbia, takže ich aj z estetického hľadiska obnovia. Zdajú sa byť úplne novým. 

HP-EliteBook-745-G3
4. Odborná pomoc, keď ju potrebuješ

V súčasnosti je trh s použitými notebookmi a počítačmi nadmerne zásobovaný. Existujú tisíce produktov, z ktorých si môžeš vybrať. Ak však nemáš dostatočné vedomosti v tomto odbore, môže to spôsobiť vážnu dilemu. 

Na rozdiel od inzerátov pri e-shopoch môžeš kontaktovať zákaznícky servis, kde ti radi pomôžu pri výbere toho správneho prístroja. Nemusíš sa obávať ani neskôr, pretože sú k dispozícii v prípade potreby aj po zakúpení.


5. Náhradné diely a servis

Nie je druhoradé ani to, či budeš mať možnosť si zaobstarať náhradné diely. Veď vždy sa môže stať, že treba niečo vymeniť. Pri business class počítačoch je ich dostupnosť veľmi dobrý, takže v prípade poškodenia sa dajú komponenty relatívne rýchlo vymeniť.
 

Ak si sa rozhodol….

Ak si sa rozhodol, že si kúpiš repasovaný notebook alebo repasovaný počítač, si u nás vo furbify na správnom mieste, smelo sa rozhliadni! V našom e-shope nájdeš vychytené modely najznámejších značiek, môžeš si vyberať. Prečítaj si aj naše blogové príspevky o tom, prečo sa rozhodnúť pre repasovaný produkt ako aj návod, ako si nájsť to správne zariadenie. V prípade, že by si chcel kúpiť herné PC, tak si nájdi čas aj na tento príspevok. Ak potrebuješ poradiť, obráť sa na nás s dôverou, pomôžeme ti.