Na čo slúži dokovacia stanica pre notebooky?

09. 09. 2019 11:23

Často sa nás pýtajú, čo je vlastne dokovacia stanica. Tu je odpoveď.

Dokovacia stanica pre notebook je užitočným a praktickým doplnkom, ktorý ti umožní používať notebook ako plnohodnotný stolný počítač. K dokovacej stanici môžeš tiež pripojiť monitor s vyšším rozlíšením, myš, klávesnicu, reproduktory a ďalšie komponenty, aby si rozšíril možnosti využitia svojho notebooku.

 

dokovacie stanice pre notebookov
 
Dokovacie stanice disponujú s mnohými portmi a konektormi (napr. USB, DVI, VGA, Displayport, LAN port), ktoré by sa už nezmestili, tak vďaka dokovacej stanici môžeš pripojiť hocijaké periférne zariadenia na svoj notebook. Dokovacia stanica môže obsahovať nielen porty, ale aj mnoho ďalších doplnkov, ako napr. zdroj, batériu, sieťovú kartu, chladiacu jednotku atď. 

Je obzvlášť výhodná pri práci s editormi fotografií alebo inými softvérmi pre navrhovanie, pretože práca na väčšej obrazovke je pohodlnejšia a efektívnejšia. Notebook môžeš „dokovať“ jedným zacvaknutím, nemusíš sa trápiť s portmi a konektormi pri každom jednom použití.

dokovacia stanica Lenovo

 

Všetci hlavní výrobcovia ponúkajú dokovacie stanice k väčšine business class notebookov. Pred nákupom si prever, či je daný typ dokovacej stanice kompatibilný s tvojím notebookom.

V našom e-shope ponúkame dokovacie stanice k viacerým typom notebookov (HP, Lenovo, Dell) za výhodnú cenu!